Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home / Seo / TANITIM YAZISI VE SEO TEKNİKLERİ

TANITIM YAZISI VE SEO TEKNİKLERİ

Kuşkusuz ki SEO teknikleri içerisinde en önemli teknik tanıtım yazıları üzerinden verilen baklinklerdir. Bu yazımızda tanıtım yazısı ve SEO ilişkisinden söz edeceğiz.

Tanıtım yazısı, günümüzde bilindiği üzere SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarında en etkili backlink yöntemlerinden bir tanesi de tanıtım yazılarıdır. Tanıtım yazıları sayesinde siteniz arama motorlarında anahtar kelime bazında üst sıralara çıkabilir. Tanıtım yazılarının etkisi sadece anahtar kelime bazında sıralamalarda yükselmekle indirgenemez. Öyle ki, tanıtım yazıları üzerinden alacağınız backlinkler sayesinde siteniz teknik olarak birçok farklı pozitif etkileşime uğrar. Peki nedir tanıtım yazısının faydaları? Kısaca özetlemek gerekirse;

Tanıtım Yazısının Faydaları;

Sitenizin Arama motorlarında anahtar kelimeler bazında üst sıralara çıkmasını sağlar,

Sitenizin Alexa sıralamasının düşmesine etki eder,

Sitenizin domain ve sayfa otorite değerini yükseltir,

Sitenizin trust rank değerini yükseltir,

Sitenizin moz rank değerini yükseltir,

Kaliteli ve özgün backlink yapısı kurmanızı sağlar,

Tanıtım yazısı sayesinde aynı zamanda ciddi derecede dijital reklam yaptırmış olursunuz.

Yazımızın buraya kadar olan bölümünde tanıtım yazısı nedir? ve tanıtım yazısının faydaları nelerdir gibi konular üzerinde durarak bu konularda bilgilendirme yaptık. Peki alınan her tanıtım yazısı bahsettiğimiz konularda sitenize pozitif etki sağlar mı? Tabii ki hayır! Tıpkı diğer SEO teknikleri gibi tanıtım yazısı çalışmalarında da uygulanması ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Yazımızın devamında paylaşacağımız bu noktaları doğru ve hatasız bir şekilde uygulamanız durumunda tanıtım yazısı çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Aksi taktirde sitenizi mevcut konumundan daha iyi bir konuma getirmek isterken sitenize zarar verebilir, mevcut konumundan uzaklaştırarak daha kötü bir hale getirebilir ve hatta sitenizi spama sokarak ceza almasına dahi sebep olabilirsiniz. Bu nedenle aşağıda paylaşacağımız teknikleri tanıtım yazısı çalışmalarında kesinlikle uygulamanız gerekmektedir.

About admin

Check Also

Seo Danışmanlığı Hizmetinin Öneminin Bilincinde Olmak

İnternet dünyasında iyi bir yere gelebilmek için web sitesi sahibi olmak yeterli değil. Doğru içeriklere …