Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home / Sektörel Projeler / Google Drive İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Google Drive İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Google’ın depolama servisi Google Drive için yeni bir güncelleme yayınlandı.

Google’ın depolama servisi olan Google Drive’ın kullanıcı arayüzünde değişikliğe gidildi. Yayınlanan yeni güncelleme ile Google Drive uygulamasına yeni özellikler eklendi.

Google, kendi resmi bloğundan yaptığı açıklamada “Google Drive’ın görünümü ve hissiyatında bazı güncellemeler yapıyoruz. İşlevde değişiklik yok, ancak bazı simgeler ve düğmeler taşındı ve Google’ın en yeni materyal tasarım ilkeleriyle uyumlu bir dizi görsel düzenleme geliştirildi. Bu yeni arayüzü, Drive kullanıcıları için duyarlı ve verimli bir deneyim oluşturmak ve yakın zamanda yeniden tasarlanmış Gmail gibi diğer G Suite ürünleriyle uyumlu olmak için oluşturduk.” ifadelerine yer verdi.

Şimdilik kullanıcı arayüzü açısından yenilikler gözlenen Google drive için iş akışlarının yanında fonksiyonel olarak çok fazla bir değişim gözlenmedi. Ancak Gmail servisinin yenilenmesinde olduğu gibi Google Drive için de kullanıcı dostu bir arayüz getirildiğini söylemeliyiz.

Daha önce Google Drive’ın gri renkli olan arka planı beyaz renkle değiştirilirken ikonların boyutunun da küçültüldüğü dikkat çekiyor. Arama ekranı, butonlar ve logonun da sayfa üzerindeki yerleşiminde değişiklik yaşadığı gözleniyor.

About admin

Check Also

Alan Adları (Domain) ve Uzantılar

Alan adları kullanıcılara bir anlam ifade eden, kolayca hatırlanabilen kısaltmalardan oluşan. Alan adları internette kullanıcıların …